“Adalete Işık Tut” yürüyüşü bu akşam yapılacak

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği, yakında başlayacak İsias Davasında sanıkların ‘Olası Kast’la yargılanma ve hüküm giyme taleplerini dile getirmek için bu akşam Mağusa'da yürüyüş gerçekleştirecek.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri ile hayatları alt üst olan ailelerin şampiyon melekler için adalete ışık tutacağı vurgulanarak, “Aileler olarak bugün saat 17:00 itibarı ile Mağusa Türk Maarif Koleji’nden başlayarak Zafer Anıtı’na meşalelerle yürüyüş yapılacaktır” denildi.

Kamuoyuna, yürüyüş için destek çağrısı da yapılan açıklamada, Mağusa Türk Maarif Koleji ile Zafer Anıtı rotasında gerçekleşecek “Adalete Işık Tut” yürüşüne yurttaşların meşaleleri ile destek verebileceği ifade edildi.

Dernek açıklamasında, “Aralık ayının ikinci haftasında başlayacağı düşünülen davada, Adıyaman Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturma kapsamında iddianame hazırlanmıştır; 10 saniyede kum yığınına dönerek çocuklarımıza mezar olan Grand İsias Oteli yaratan sanıkların bilinçli taksirle yargılanacağı ve 7-8 yıllık hapis cezaları sonrasında serbest kalabilecekleri anlaşılmaktadır.

Amacımız yapılacak yürüyüşle Adıyaman’daki deprem suçlarında adaleti teslim ettiğimiz yargıçlara sesimizi duyurarak, çok yakında başlayacak olan duruşmalarda sanıkların ‘Olası Kast’la yargılanmasını ve hüküm giymesini talep etmektir” denildi.

BRT

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi