İsias Davası I Feriha Yiğittürk: “Canlarımızı alanlar, onları hayattan bilerek ve isteyerek koparanlar hesap vermeyecek, öyle mi?”

"İsias katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz."

Bugün Kıbrıs

6 Şubat depreminde oğlu İzcan’ı kaybeden Feriha Yiğittürk, çocuklarını kaybeden ailelerin adalet arayışına dikkat çeken bir açıklama yaptı. Feriha Yiğittürk, çocuklarının yarım kalan hayatlarını başka çocuklara yaşatma gayreti ve adalet arayışıyla ayakta durduklarını ifade etti.

Yiğittürk, “Çocuklarımız için nefes alıyor, adalet için yaşıyoruz. Her gün, her an, onca yaşanmışlık ve anı yüzümüze çarpıyor, içimizdeki o büyük boşluk daha da genişliyor.” dedi.

Feriha Yiğittürk, adalet için mücadele etmeye devam edeceklerini ve bu süreçte derneklerinin mali olarak daha fazla güçlenmesi için çalışacaklarını belirtti. “Evlatlarımızın isimleri yaşasın, yeni burslar verelim, başka çocukların geleceğine dokunalım.” ifadelerini kullandı.

Yiğittürk, depremde çocuklarını kaybeden ailelerin acılarının hala taze olduğunu vurgulayarak, bu felaketi yaşatanların hesap vermesi gerektiğini belirtti. “Uzman kişilerin, ‘kum dolu kovayı ters çevirmek gibi’ dediği İsias cehennemini yaratanlar ne olacak? Canlarımızı alanlar, onları hayattan bilerek ve isteyerek koparanlar hesap vermeyecek, öyle mi?” diye sordu.

Susmayacaklarını, unutturmayacaklarını ve mücadelelerinin her platformda devam edeceğini ifade eden Yiğittürk, “İsias katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz” yorumunu yaptı.

Yiğittürk, “Evlatlarımızın gözleri, bizlerin nefesleri enselerinde olacak. Hesap verecekler!” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi