YASADIŞI OLUŞUMLAR KAPATILACAK, GEÇİCİ 10. MADDE KALDIRILACAK

27 Ekim’de sokağa çıkacağını açıklayan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) yeni döneme dair eylem planını paylaştı. Genel Başkan Tufan Erhürman net konuştu.

Bugün Kıbrıs

ANAYASA KONUSU
“Bir Anayasa meselesi; bakın bu konuda çok net bir şey söyleyeyim, toplumda gereksiz bir soru işareti var. Geçici 10. Madde ile ilgili CTP, Meclis’te Anayasayı değiştirecek çoğunluğu sağladığı anda bunu yapar.”

TC İLE PROTOKOLLER
“Türkiye Cumhuriyeti’nden de Avrupa Birliği’nden de dış kaynağa ihtiyacımız var, buna bizim taleplerimiz doğrultusunda ulaşmak için de elbette uğraşacağız. Protokol imzalanmaz demeyiz, bu zeminde protokol imzalanır deriz.”

DAYATMA KABUL ETMEYİZ
“Sosyal, ekonomik kalkınma planında var olan projelerimizden hangileri onlara da uygun geliyorsa, gelirler ve onun üzerinden ekonomik ve mali işbirliği protokolleri imzalanır. Dayatacak değiliz ama hiçbir şekilde dayatılmasını da kabul etmeyiz.”

TARİKATLAR KONUSU
“Bu bizim asla kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Dolayısıyla ana muhalefet olarak yapacağımızı yapıyoruz zaten. Ama açıkçası bunun ötesine geçip iktidara geldiğimizde bu tip oluşumlara asla izin vermeyeceğimizi çok açık bir şekilde söylemek tercihimdir.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi