Kıbrıslı Türk Şaziye Azimkar, kalp krizi geçiren bir Kıbrıslı Rum’un hayatını kurtardı

Güneyin Ambulans Servisi sorumlusu Riana Constantinou, 46 yaşında bir babanın hayatını kurtaran Kıbrıslı Türk Şaziye Azimkar'a teşekkür etti.

Lefkoşa’nın güneyinde bulunan Engomi Mall’da kalp krizi geçiren 46 yaşındaki bir şahsın hayatını, Kıbrıslı Türk Şaziye Azimkar kurtardı.
Cyprus Mail’de yer alan haberde 30’lu yaşlarındaki Kıbrıslı Türk kadının, sakinliğini koruyarak, kalp krizi geçiren adama müdahale ettiği bildirildi.

Ambulans Servisi sorumlusu Riana Constantinou, CYBC sabah programında dün alışveriş merkezinde yaşanan olayı doğrulamıştı.
Constantinou, doğru anda, doğru yerde bulunan Constantinou, kadının kimliğini açıklamadığını ancak ambulans personelinin hayat kurtaran kadının tanınmayı hak ettiğini düşündüğünü söylemişti.

AZİMKAR SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI
Haberin Kıbrıs Türk basınına yansımasının ardından, aranan kişinin Şaziye Azimkar olduğu ortaya çıktı.

Genç kadın sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Dün, hayatımın en büyük sınavlarından birini yaşadım. Dün, bir insanı aldığım ilk yardım eğitimi ile hayata getirmeye yardım ettim. Ne harika bir duygu! Bir kez daha ilk yardımın hayat kurtardığını kendi tecrübemle gördüm” ifadelerine yer verdi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi