Mağusa’da dün tutuklanan 3 doktor ve 3 eczacı mahkeme huzuruna çıkarıldı

Sahte reçete soruşturmasında, gözaltına alınan ve aralarında eski Sağlık Bakanı da bulunan 6 kişi bugün nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Mağusa Kaza Mahkemesi'nde görülen davada zanlıların 3’er gün polis nezaretinde tutuklu kalması emri verildi.

Sahte reçete soruşturması kapsamında dün Mağusa’da göz altına alınan aralarında eski Sağlık Bakanı Ahmet İlktaç’ın da olduğu 3 doktor ve 3 eczacı bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı.

Kıbrıs Gazetesi’nde yer alan habere göre, polisin tutukladığı eczacı A.Ç., E.İ., A.T. ve doktor D.D., F.D. ve A.K. isimli aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er tutukluluk talep edildi.

Polis, doktor olan 3 zanlının, 8 ayda, KKTC genelindeki 176 eczaneye, toplam 20 bin 890 reçete yazdığını tespit ettiğini açıkladı.Polis ayrıca, sahte olduklarını düşündüğü reçetelerin 13 bin 560’ının doktor zanlı A.K. tarafından yazıldığını belirtti.

Mağusa Kaza Mahkemesi’nde görevli nöbetçi yargıç Mine Gündüz Serden de tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlıların 3’er gün polis nezaretinde tutuklu kalması, avukatlarının talebi üzerine sağlık sorunları yaşayan zanlıların da doktor kontrolünden geçmesi emrini verdi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi