Hamas, çocukların kafalarını kestiği ve kadınlara saldırdığı iddialarını yalanladı

“Biz, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas olarak, meşru mücadele yürüten halkımıza karşı kışkırtmayı amaçlayan bu asılsız iddiaları ve uydurmaları şiddetle kınıyoruz.”

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da ABD’de yaşayan Yahudi cemaati liderleriyle düzenlenen toplantı öncesi yaptığı açıklamada, “Holokost’tan bu yana Yahudiler için en ölümcül gün olduğunu savunuyorum” demiş, konuşmasını bitirirken İsrail’deki kurbanlar arasında başları kesilen çocukların fotoğraflarını gördüğünü söylemişti. Sosyal medyada ve bazı haberlerde yer alan iddia, İsrail ordusu tarafından doğrulanmadı.

Ancak BBC ve Al Jazeera’de yer alan haberlere göre, Hamas internet sitesinden yayımladığı açıklamayla çocukların başlarını kestiği ve kadınlara saldırdığı iddialarını yalanladı.

Hamas internet sitesinden yayımladığı açıklamayla çocukların başlarını kestiği ve kadınlara saldırdığı iddialarını yalanlayarak, “Biz, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas olarak, meşru mücadele yürüten halkımıza karşı kışkırtmayı amaçlayan bu asılsız iddiaları ve uydurmaları şiddetle kınıyoruz” demişti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi