Serdar Denktaş: “Ben bir partinin değil, halkın adayı olmak istiyorum”

Serdar Denktaş, parti kurma duyumlarına yönelik yaptığı açıklamada, kendisinin toplumun her kesimini kucaklayarak bir partinin değil, halkın ortak adayı olmayı istediğini belirtti.

Serdar Denktaş, son dönemde medyada yer alan parti kurma haberlerine yanıt verdi ve “Ben bir partinin değil, halkın adayı olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Genç Tv’de Didem Gürses’in konuğu olan Serdar Denktaş, gündeme dair soruları yanıtlarken, parti kurma iddiaları üzerine konuştu. Denktaş, “Bu konuda çok fazla talep aldım ama ben halkın adayı olarak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmak istiyorum. Asıl hedefim bu. Bir partinin değil, halkın adayı olarak, halkın her kesimine hitap eden, her kesimini bir araya getiren bağımsız bir aday olarak seçimlere girmeyi planlıyorum ve bunun üzerinde çalışıyorum” dedi.

Serdar Denktaş, kapsamlı bir yaklaşım benimsemeye çalıştığını ve toplumun her kesimini kucaklamak istediğini belirtti. “Ben ortaya toplumun her rengini kucaklayabilen bir yaklaşım koyuyorum” diye konuştu. Denktaş ayrıca, Cumhurbaşkanlığı makamının partilerden bağımsız, yani partiler üstü bir makam olduğunu ve böyle bir yaklaşımı gerektirdiğini vurguladı.

“DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZé
2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Denktaş, bu seçimlerin bir gösterge olmadığını ifade ederek, 2020 seçimlerinde yaşanan baskı ortamının tekrar yaşanmaması gerektiğini söyledi. “Hem KKTC halkına, hem Ankara’ya hem de dünyaya çalışmalarımı anlatıyorum. Mutlak suretle bir çalışma sürdürerek istediğimiz sonuca elde edeceğimize inanıyorum” şeklinde ekledi.

Denktaş, siyasi partilerin Kıbrıs meselesine ilişkin farklı yaklaşımlarını yakınlaştırması gerektiğini belirterek, “Eğer bir uzlaşı sağlanmazsa, Güney Kıbrıs ve dünya sadece kendilerine yarar sağlayan bilgileri duyar” dedi. Denktaş, “Büyük bir kurtuluş savaşı, büyük bir özgürlük mücadelesi vererek kurduğumuz bu devlete sahip çıkmamız gerekiyor. Kendi içimizde varılacak bir mutabakat vatandaşın umutsuzluğunu da ortadan kaldıracaktır. Benim şimdiye kadar konuşulanlardan farklı bir önerim olacak. Üzerinde çok çalışıyorum. Yakın zamanda bunları kamuoyu ile paylaşacağım” diye konuştu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi