Sahte reçete soruşturmasında bir aile daha mahkemeye çıkarıldı

Sahte reçete soruşturması kapsamında tutuklanan eczacılar Ö.T ile E.T ve kızları doktor S.T bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Sahte reçete soruşturması kapsamında tutuklanan doktor S.T ve eczacılar Ö.T ile E.T Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Müfettiş Muavini Cemali Çiftci mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlıların, “Resmi evrak sahteleme”, “Resmi evrağı tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından tutuklandıklarını söyledi.

Çiftci, 2023 Ocak-Ağustos ayları arasında Serdarlı Eczanesinin sahibi Ö.T ve Dörtyol Eczanesinin sahibi E.T’nin, kızları olan doktor S.T’nin yazdığı reçeteleri sahteleyerek, müşterilere ilaç verilmiş gibi işlem yaparak, hazırladıkları sahte reçeteleri Sosyal Sigortalar Dairesi’nde tedavüle sürüp, sahtekarlıkla para temin ettiklerini kaydetti.

Polis, zanlıların iş yerlerinde ve evlerinde arama yapıldığını, birçok elektronik eşyaya el konulduğunu söyledi.

Çiftci, E.T’nin Dörtyol’daki eczanesinin yakınlarındaki çöp konteynerinde kupürü kesilmiş boş ilaç kutuları bulunduğunu kaydetti.

Ö.T’nin Serdarlı’daki eczanesinde ise S.T tarafından yazılmış imzalı reçeteler bulunduğunu ifade eden polis, doktor S.T ve E.T’nin gönüllü ifade verdiğini belirti.

Polis, S.T’nin ifadesinde yaptığının yasal oluğunu söylediğini açıkladı. E.T’nin ise ifadesinde kupürüz ilaçların askerlerin almış olduğu reçetelerin kupürleri olduğunu söylediğini aktardı.

Çiftci, olayla ilgili 57 ifade alındığını, soruşturma kapsamında Sosyal Sigortalar Dairesi’nden aldıkları listelerde en yüksek reçete sayısına sahip olan eczanelerden başlayarak, soruşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Kamalı Haber

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi