Korkmazhan ürkütücü çürümeye dikkat çekti

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yolsuzluk soruşturmasının, sömürge rejiminin ne denli bir bataklığa dönüştüğünün resmi olduğunu söyledi. “Tutuklanan birçok kişinin "İlerici" bilinen kişiler olması, çürümenin boyutları bağlamında oldukça ürkütücüdür” dedi.

Bugün Kıbrıs

Kıbrıs’ın kuzeyindeki sağlık sektöründe yürütülen yolsuzluk soruşturmasına dair endişelerini dile getiren Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, durumu “toplumsal çürümenin en güncel resmi” olarak nitelendirdi. Korkmazhan, soruşturma kapsamında tutuklanan bazı “ilerici” olarak bilinen kişilerin durumunun, çürümenin boyutlarını daha da vahim hale getirdiğini belirtti.

Korkmazhan, Eczacılar Birliği’nin tutumunu da eleştirdi. Birliğin, reçete yolsuzluğu iddialarına karıştığı iddia edilen meslektaşlarını görevden el çektirdiğini ancak cinsel saldırı ve yardım iddialarıyla tutuklanıp teminatla serbest bırakılan bir kişiyi yeniden başkan seçmekte bir sakınca görmediğini ifade etti.

Sol Hareket Genel Sekreteri, Kıbrıslı Türklerin, Kıbrıs’ın kuzeyindeki sömürge rejimi içerisinde her geçen gün daha da çürüyüp, yok olma sürecini yaşamaya devam edeceklerini ya da erken federal çözüm için harekete geçeceklerini belirtti. Korkmazhan, bu durumu bir “ikilem” olarak nitelendirdi ve durumun açık ve net olduğunu belirtti.

Korkmazhan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi