Üstel’den Erdoğan’a teşekkür: “KKTC’yi tanıyın çağrısını selamlıyorum”

Başbakanlıktaki Ünal Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı 'KKTC'yi tanıyın' çağrısına destek vererek, Kıbrıs Türk halkının 60 yıllık haklı mücadelesini vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesini Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’nda gündeme getiren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileten Başbakan Ünal Üstel, “Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıyın’ çağrısını selamlıyorum” dedi.

Üstel, yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda güçlü bir ses olduğunu ve halkın haklılığının tüm dünyaya duyurulduğunu belirterek, Erdoğan’a şahsı ve Kıbrıs Türk halkı adına teşekkürlerini sundu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’nda yaptığı ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıyın’ çağrısını selamlıyorum.

Kıbrıs Türk halkının Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda güçlü sesi olan, halkımızın sesini ve haklılığını bir kez daha tüm dünyaya duyuran Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çağrısından dolayı şahsım ve halkımız adına en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında da belirttiği gibi “Kıbrıs Türk Halkı, 60. yılına dayanan Kıbrıs sorununun, adil kalıcı ve sürdürülebilir şekilde bir çözüme ulaşması yolunda tüm samimi adamları atmıştır. Bunca yılın ardından ortaya çıkan gerçekler Kıbrıs’ta federal temelde bir çözüme ulaşılamayacağını açıkça ortaya koymaktadır. Dünya artık adanın gerçeklerini görmeli ve bu gerçekler uygun olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımalıdır.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi