KTOÖES müdür ve müdür muavini bulunmayan Bekirpaşa Lisesi’nde eylem yaptı

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem grevle ilgili açıklamasında, Türkçe bilmeyen öğrencilerle ilgili Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere Türkçe dersi vermeleri için baskı yaptığını kaydetti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), İskele Bekirpaşa Lisesinde 08.00 ile 11.00 saatleri arasında uyarı grevi yaptı.

Sendika Başkanı Selma Eylem grevle ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu okulda müdür ve müdür muavini nakillerinin yapılmadığını geçen yıl 200’ün üzerinde olan yabancı öğrenci sayısının yaklaşık 80 civarındaki yeni kayıtla birlikte yükseldiğini aktardı.

Okulda hiç Türkçe bilmeyen öğrencilerin büyük sorunlara neden olduğunu vurgulayan Eylem, Türkçe ve Edebiyat öğretmenlerinin bu yabancı çocuklara Türkçe dersi vermek için zorlandığını ancak bu konunun uzmanlık gerektiren bir alan olduğunu belirtti.

Sendika Genel Sekreteri Tahir Gökçebel de Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun çağdaş ve laik eğitim sistemini ortadan kaldırmaya çalıştığını söyledi.

Gökçebel tam gün eğitime geçilmesi konusunda ise gereken altyapının hazır olmadığını ifade etti.

BRT

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi