Antis Plajı festival ile açılıyor

‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında gerçekleşecek ve dört gün sürecek olan ‘Karaoğlanoğlu Antis Deniz Festivali 28 Eylül Perşembe günü başlayacak.

Bugün Kıbrıs

Karaoğlanoğlu Antis Plajı’nın açılış seremonisi, 29 Eylül Cuma günü saat 19:00’da düzenlenecek. Girne Belediyesi Projeler Bölümü tarafından tasarlanan bu plaj, birçok aktivite alanına ev sahipliği yapacak. Açılış, ‘Girne Arkın Group Fest 23’ etkinlikleri kapsamında dört gün sürecek olan ‘Karaoğlanoğlu Antis Deniz Festivali’ ile birlikte gerçekleştirilecek.

YÜZDE YÜZ ENGELSİZ
Tam donanımlı tuvalet, duş ve soyunma odalarının yer aldığı Karaoğlanoğlu Antis Plajı, yüksek standartlarda aydınlatmanın da yer aldığı iki adet kum sahası ile plaj oyunlarının vazgeçilmez adresi olmayı hedefliyor. Ayrıca kapsamlı bir menüye sahip bir restoran, seyir terası ve büfe ile halka hizmet verecek olan Karaoğlanoğlu Antis Plajı, geniş güneşlenme alanları ve otoparkı ile tam bir kompleks olma özelliğini taşıyor. Karaoğlanoğlu Antis Plajı’nın en önemli özelliği olarak ise projenin bütününde yüzde yüz engelli erişimi olması yer alıyor.

DOLU DOLU DENİZ FESTİVALİ
28 Eylül Perşembe günü başlayacak olan ‘Karaoğlanoğlu Antis Deniz Festivali’, birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Etkinlik takvimine göre açılış günü, tam gün plaj futbolu müsabakaları gerçekleştirilecek ve saat 19:00’da ise ‘Girne Belediyesi 1. Sualtı Görüntü Avcılığı Yarışması’ ödül töreni yapılacak. 20:30’da ise adanın sevilen Reggae gruplarından The Healers konseri gerçekleşecek.

29 Eylül Cuma günü yine tam gün sürecek olan plaj futbolu müsabakalarının yanı sıra 1. Yelken Yarışı’nın ilk etabı gerçekleşecek. 19:00’da açılış seremonisinin gerçekleşeceği etkinlikler, DJ Boysan’ın performansı ile saat 22:00’ye kadar devam edecek ‘Sun Set Party’ ile günü sonlandıracak.

30 Eylül Cumartesi günü ise tam gün plaj tenisi müsabakaları devam ederken, saat 20:30’da ‘Blue Tears Band’ konseri ile gece son bulacak.

Festivalin son günü olan 1 Ekim Pazar günü ise sabahın erken saatlerinde (05:30) başlayacak olan ‘Palamut/Mineri Akanamatu Balık Yarışması’ start veriyor. Yine tam gün plaj tenisi müsabakalarının yer alacağı program, saat 15:00’de balık yarışmasının ödül töreni, 18:00’de ise spor müsabakaları ödül töreni ile devam ediyor.

Müsabakalarla ilgili etkinliklerin devam ettiği esnada saat 16:00 – 22:00 arasında ise ‘Al Etciğinida Gel’ mangal partisi süregelirken, 19:00 – 21:00 arasında ise ‘Grup Otantik’in Kıbrıs havaları konseri geceye ayrı bir hava katmaya hazırlanıyor.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi