NASA, merakla beklenen UFO raporunu açıkladı

NASA Yöneticisi Bill Nelson "NASA bağımsız çalışma ekibi, UFO'ların dünya dışı bir kökene sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadı" dedi.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA), UFO raporunun yayınlamasının ardından NASA Yöneticisi Bill Nelson “NASA bağımsız çalışma ekibi, UFO’ların dünya dışı bir kökene sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadı. Ancak bu UFO’ların ne olduğunu bilmiyoruz. Bu yüzden NASA’nın bir UFO araştırması direktörü atadığını duyuruyorum” dedi.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), ufolara dair 36 sayfalık raporu paylaştı. NASA’nın Washington’daki merkezinde düzenlenen basın toplantısına, NASA Yöneticisi Bill Nelson, NASA’nın Bilim Misyonu Direktörlüğü Yönetici Yardımcısı Nicola Fox, NASA’nın Bilim Misyon Müdürlüğü Araştırmadan Sorumlu Yönetici Yardımcısı Dan Evans, Simons Vakfı Başkanı ve NASA’nın UAP bağımsız çalışma ekibinin başkanı David Spergel katıldı.

Basın toplantısında açılış konuşmasını yapan NASA Yöneticisi Bill Nelson, şunları söyledi:

“NASA bağımsız çalışma ekibi, UFO’ların dünya dışı bir kökene sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadı. Ancak bu UFO’ların ne olduğunu bilmiyoruz. Bu yüzden NASA’nın bir UFO araştırması direktörü atadığını duyuruyorum.”

Rapor, 36 sayfadan oluşuyor ver ufo’ların tanımlanabilen cisimler olmadığını aktarıyor. Ufo’ların tanımlanabilmesi için “yeni ve sağlam veri toplama yöntemleri, gelişmiş analiz teknikleri, sistematik bir raporlama çerçevesi gerektireceği” bilgisi de raporda yer alıyor.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi