Basın-Sen’den yıldırma politikalarına karşı birleşme çağrısı

Basın Emekçileri Sendikası, basın üzerindeki baskı ve yıldırma politikalarına dikkat çekerek birleşme çağrısında bulundu. "Susun" mesajını reddettiklerini belirten sendika,6 Eylül'de bilgilendirme amacıyla bir panel gerçekleştirilecek.

Bugün Kıbrıs

Basın Emekçileri Sendikası, özelde Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, genelde ise tüm basının ve ülkemizin aydın ve muhalif kesimlerinin üzerinde baskı yoluyla yargıyı kullanarak oluşturulmak istenen yıldırma politikalarına karşı birleşme çağrısında bulundu.

Toplumun tüm kesimlerine yönelik yapılan açıklamada, “mücadele azmimizi yükseltiyoruz” denilirken, sendika, sistemin bir günah keçisi seçmek istediğini ve bu yolla tüm topluma verilmek istenen “Susun” mesajını reddettiklerini açıkladı.

Açıklamada “Kıbrıslıtürkler olarak kendi irademizle kendi ülkemizde var olmak konusundaki haklı inadımızı sürdüreceğiz” sözlerine yer verilirken, sendika, birlikte ve yan yana durarak ilgili tüm kesimlere ve deniz aşırı tüm müdahalecilere en güçlü şekilde tepki göstermek zorunda olduğunun altını çizdi.

Bu bilinçle hareket edildiği ifade edilen açıklamada, “Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı ve Basın Emekçileri Sendikası Avukatı Cansu N. Nazlı’nın katılımıyla 6 Eylül Çarşamba günü sendika lokalinde yapacağımız ve bizleri bu mücadelede daha bilgili kılacak olan panelimize katılımınız toplum ve ülke çıkarlarımız açısından son derece önemlidir” denildi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi