Trump sabıka fotoğrafı çekilen ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçti

Trump, seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla Georgia eyaletindeki dava için perşembe akşamı Fulton Bölge Hapishanesi yetkililerine teslim oldu ve herhangi bir sanık gibi kayıt altına alındı. Parmak izi alınan ve kilo/boy ölçümü de yapılan Trump, sabıka fotoğrafı çekilen ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçti.

Seçime müdahale davasında Georgia’da teslim olan Trump, Fulton Bölge Hapishanesi tarafından yapılan işlemlerin ardından tahliye edildi.

Bu dava kapsamında 200 bin dolar olarak belirlenen kefalet bedelini ödeyen Trump, yaklaşık 20 dakika içinde hapishaneden ayrıldı.

2024’te yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışacak olan Trump, bölgeden kendi özel uçağı ile ayrıldı. Trump, çatık kaşlı olduğu görülen fotoğrafını da sosyal medya hesapları ve kendi internet sitesinden de yayınladı.

Daha önce kendisine yönelik üç ayrı dava için yetkili makamlara teslim olan Trump’ın hiç tutuklama dosyası için sabıka fotoğrafı çekilmemişti.

ABD eski Başkanı Donald Trump, 2,5 yıllık sessizliğin ardından, Twitter’a ABD siyasi tarihine damga vuracak sabıka fotoğrafıyla geri döndü.

Trump’ın 8 Ocak 2021’den bu yana yaptığı ilk paylaşımda 2024 seçim kampanyasının web sitesinin linki yer aldı. Trump, paylaşımında sabıka fotoğrafına tarihiyle yer vererek büyük harflerle, “Seçim müdahalesi asla teslim olma!” yazdı.

Trump, daha sonra kampanyasının e-posta listesinde bulunanlara üzerinde sabıka fotoğrafı bulunan tişörtler alabilecekleri bir link gönderdi.

Trump’ın Twitter hesabı 6 Ocak 2021 Kongre baskınının ardından “kalıcı olarak” kapatılmış, ancak hesap Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından geçen kasımda tekrar açılmıştı. Trump, bu karara rağmen Twitter’ı kullanmıyordu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi