Sol Gençlik: “Federal Kıbrıs için safları sıkılaştırmalı ve tüm işgalcilere karşı mücadeleyi büyütmeliyiz”

Sol Gençlik, Apostolos Andreas Manastırı ve Pile'de yhaşananlara karşı yaptığı açıklamada, "Bunların hiçbiri tesadüf değil ve Kıbrıslı türklerin iradesini yansıtmıyor" ifadelerini kullandı.

Sol Gençlik, Apostolos Andreas Manastırı’na yapılan saldırı ve Pile’de Barış Gücü ile yaşanılan gelişmeler ile ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Dün Karpaz’da Kıbrıslırum papaza ve manastıra saldırı; bugün Pile’de şiroyla araç devirmek…

Bunların hiçbiri tesadüf değil ve Kıbrıslı türklerin iradesini yansıtmıyor. Bizim adımıza provokasyonlar dönüyorken hala işgalciye çözümsüzlük adımları için şükranlar sunuluyor. Kendi yurdunda kendi toplumunun geleceğini karanlığa sürükleyen asalaklar sırtımızda tepinip haklarımızla tıkınırken, her geçen gün göç etmenin yollarını arama ihtiyacını daha da hissettiğimiz gerçeğiyle bu serseri sözde bağımsızlık mücadelesinin bizim adımızı lekeleyerek döndürülmesinden utanç duyuyoruz.

Artan provokasyonlara ve ülkemizde yaratılan çatışma iklimine karşılık tam bağımsız silahlardan arınmış birleşik federal Kıbrıs için safları sıkılaştırmalı ve tüm işgalcilere karşı mücadeleyi büyütmeliyiz.”

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi