Atlı: “Cezaevinde darp işkence suçunu oluşturur, Bakanlık derhal açıklama yapmalı”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı, Cezaevinde darp iddiaları ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nı açıklama yapmaya çağırdı.

Bugün Kıbrıs

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı, Merkezi Cezaevi’nde yaşandığı basına yansıyan darp (işkence) iddialarına işaret ederek, İçişleri Bakanlığı’nı acil soruşturma ve açıklamaya, mahkûm ya da tutuklu yakınlarının da kendilerine ulaşmaya çağırdı.

ATLI: “CEZAEVİNDE DARP İŞKENCE SUÇUNU OLUŞTURUR, BAKANLIK DERHAL AÇIKLAMA YAPMALI”
TDP adına yazılı açıklama yapan Mine Atlı, basında yer alan cezaevinde yaşananlarla ilgili haberlere işaret ederek, İçişleri Bakanlığı’nı burada neler olduğuna dair derhal açıklama yapması gerektiğini belirtti.

Mine Atlı, “Bir mahkûmu darp etmek işkence suçunu oluşturur, ilgili komitenin derhal toplanarak konuyu araştırıp bilgi vermesi elzemdir. İnsan haklarına saygı duyulmayan bir iklimde hiçbir refahtan bahsetmek mümkün değildir” dedi.

“AİLE YAKINLARI BİZE ULAŞSIN”
Konunun takipçisi olacaklarını belirten Mine Atlı, bir de darba uğradığı söylenen mahkûm veya tutukluların ailelerine, kendilerine ulaşmaları için çağrı yaptı.

Mine Atlı, “Neler oluğuyla ilgili aile yakınları TDP’ye de direkt her birimize de ulaşabilir. Konu hakkında ne kadar bilgi edinirsek, kendilerinin haklarını o denli kapsamlı savunacağımızı düşünerek bize bildiklerini ve duyduklarını anlatsınlar” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi