İranlı yetkiliden İsrail sınırında ‘İsrail’in varlığına son verilmeli’ açıklaması

Lübnan'ın İsrail sınırındaki Marun el-Ras köyünü ziyaret eden İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Vahid Celalzade, "İsrail'in varlığına son verilmeli" dedi.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Vahid Celalzade, Lübnan temasları kapsamında beraberindeki heyetle ülkenin güneyinde Filistin-İsrail sınırında yer alan Marun el-Ras köyündeki İran Bahçesi’ni ziyaret etti.

Lübnan resmi haber ajansı NNA’ya göre, Celalzade, İran İslam Devrimi’nin lideri Ayetullah Humeyni’nin İsrail hakkındaki bir sözüne atıfta bulunarak, “İsrail’in varlığına son verilmelidir. İmam Hamaney de Siyonist oluşumun 25 yıldan daha fazla sürmeyeceğini söylemiştir” ifadelerini kullandı.

İranlı yetkili, ülkesinin Lübnan’ı ve Hizbullah’ı desteklemeye devam edeceğini yineledi.

HİZBULLAH MİLLETVEKİLİNDEN İRAN’A TEŞEKKÜR
Öte yandan İsrail sınırındaki köyde İran heyetini karşılayanlar arasında bulunan Lübnan Meclisindeki Hizbullah Milletvekili Hasan Faddallah, Lübnan’a uzun yıllar yapılan yardımlardan ötürü İran’a teşekkür etti.

İran’dan Lübnan’a uzanan yardım eline işaret eden Faddallah, “Özellikle ABD’nin yaptırımları üzerinden, Lübnan’a gelen oksijeni ve tüm yardımları kesmek isteyen taraflar var” dedi.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Celalzade, dün başkent Beyrut’ta Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib ve Filistinli siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelmişti.

AA

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi