İstatistik Kurumunun yanlış fiyat verileri için hukuki süreç başlatılacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Devrim Barçın, İstatistik Kurumu'nun yanlış fiyat verileri konusunda hukuki sonuçların araştıracağını ve sorumluların gereken cezayı alması için adım atılacağını vurguladı.

Bugün Kıbrıs

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Devrim Barçın sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstatistik Kurumu’nun yanlış fiyat verileri konusunda sert eleştirilerde bulundu. Asgari ücretin Temmuz ayında arttığını ancak İstatistik Kurumu’nun Ev Aletlerinin Tamiri için Malzeme ve İşçilik Ücreti’nin aynı ayda sıfır TL arttığını gösterdiğini belirtti. Bu durumun hukuki sonuçlarını araştıracaklarını ve sorumluların gereken cezayı alması için gerekli adımları atacaklarını vurguladı.

Barçın ayrıca daha önceki paylaşımında, İstatistik Kurumu’nun Temmuz ayına ait market ortalama fiyatları ile Ticaret Dairesi’nin aynı aydaki toptancı satış fiyatlarını karşılaştırdı. Karşılaştırmaya göre, birçok ürünün İstatistik Kurumu’nun belirlediği market ortalama fiyatı, Ticaret Dairesi’nin belirttiği toptancı satış fiyatından daha düşük çıktı. Barçın, bu durumun İstatistik Kurumu’nun piyasa fiyatlarına dair güvenilirliğini sorgulattığını belirtti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi