Tır şoförü kazadan bir gün önce turist vizesi ile adaya geldi

Değirmenlik-Girne Dağyolu'nda 2 Ağustos 2023 tarihinde, saat 12.40'ta meydana gelen ve biri ağır iki kişinin yaralandığı trafik kazasının sorumlusu olan tır sürücüsü Fikret Kabak'ın 1 Ağustos'ta turist olarak adaya giriş yaptığı belirtildi.

Bugün Kıbrıs

Geçtiğimiz gün Değirmenlik-Girne Dağyolu’nda meydana gelen trafik kazasında ağır şekilde yaralanan Hasibe Bekiz ve yaralanan Nahide Garip’in yaralanmasına neden olan sürücü Fikret Kabak’ın 1 Ağustos’ta turist olarak KKTC’ye giriş yaptığı belirtildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmada, polis memuru Mehmet Hopçuoğlu kazayla ilgili ayrıntıları aktardı. Hopçuoğlu, 2 Ağustos 2023 tarihinde, saat 12.40’ta, Değirmenlik – Girne Anayolu’nda meydana gelen kazada, Fikret Kabak’ın kontrolündeki 68 AH 424 plakalı TIR’ın, dikkatsizce virajı alırken karşı şeride geçerek, karşı yönden gelen Hasibe Bekiz’in kontrolündeki PY 113 plakalı salon araca çarptığını ve sürüklediğini ifade etti.

Kaza sonrası sıkışan salon aracın sürücüsü Hasibe Bekiz’in itfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarıldığını ve TIR sürücüsü Fikret Kabak’ın tutuklandığını belirtti. Yaralılar Hasibe Bekiz ve Nahide Garip’in Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını ve Bekiz’in sağ kolunda parçalı kırık nedeniyle ameliyat edildiğini, ayrıca yoğun bakımda olduğunu ve durumunun ağır olduğunu söyledi.

Hopçuoğlu, sürücü Kabak’ın 1 Ağustos’ta turist statüsünde KKTC’ye giriş yaptığını ve kazanın oluş şekliyle ilgili üç görgü tanığı olduğunu belirtti. Tanıkların beyanlarında farklılıklar olduğunu, bunların araştırıldığını ve ağır yaralı Bekiz’in hayati tehlikesinin bulunduğunu, bu nedenle suçun niteliğinin değişebileceğini ifade etti. Kabak’ın bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Çeliker, duruşmada verilen ifadeleri değerlendirerek Kabak’ın bir gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi