İstifa etmiyor, özür diliyor!

Ulaştırma Bakanlığındaki Erhan Arıklı, Ercan Havalimanında yaşanan elektrik fiyaskosunun ardından istifa etmedi, özür diledi. Arıklı bu sabah yaptığı açıklamada, "deşarj olduysanız konuşalım" diyerek teyit edilmemiş bilgileri sıraladı...

Bugün Kıbrıs

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ercan Havaalanı’nda dün yaşanan ve uçuşları olumsuz etkileyen elektrik kesintisi hakkında bir açıklama yaptı. Arıklı, yaşanan durumun son derece üzüntü verici olduğunu ifade etti ve olayı “ahmakça bir müdahale” olarak nitelendirdi.

Bakan Arıklı, “450 milyon Euro’luk dev bir yatırım, ahmakça yapılan bir müdahale ile nasıl sabote edilir, itibarsızlaştırılır, KKTC düşmanlarına ülkeye ve ülke yöneticilerine hakaret için nasıl fırsat yaratılır, bunu hep birlikte gördük ve tecrübe ettik.” dedi.

Arıklı, alınan ilk bilgilere göre havaalanına enerji sağlayan Meriç Trafo merkezinden kaynaklanan teknik bir arıza sonucu Tevzi Binasında bir sigortanın attığını, olaya müdahale eden görevlilerin arızayı gidermek yerine direk düşmüş sigortayı kaldırmaya çalıştıklarını ve bu durumun yer altındaki kabloların yanmasına ve Tevzi Binasında küçük bir patlama yaşanmasına yol açtığını belirtti.

Bakan Arıklı, “Aynı görevliler derhal jeneratörleri devreye sokmak yerine arıza ile uğraşmaya devam etmişler. Bu arada jeneratörler devreye girinceye kadar havaalanına 10-15 dakika elektrik sağlayan regülatörlerdeki elektrik de bitmiş.” dedi ve teknik cihazların tekrar çalıştırılmasının yaklaşık 4 saat sürdüğünü aktardı.

Arıklı, ilgili kişilerle bir toplantı yaparak bilgileri teyit edeceklerini ve bundan sonra böyle bir olayın yaşanmaması için alacakları tedbirleri konuşacaklarını belirtti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi