Kıbrıslıların Yunanistan’daki yangınlar nedeniyle risk altında olduğuna dair bilgi yok

Mavromatis "Rodos'ta mutlaka Kıbrıslılar vardır ama oradaki yerel makamların talimatlarını yerine getirmektedirler. Şimdiye kadar ne Atina'daki büyükelçiliğimizle ne de Dışişleri Bakanlığı'ndaki kriz yönetim merkeziyle temasa geçtiler” dedi.

Bugün Kıbrıs

Güneyin Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Müdürü, Büyükelçi Omiros Mavromatis, Yunanistan’da çıkan yangınlar nedeniyle tehlikede olan veya yardıma muhtaç kişiler hakkında şu anda hiçbir bilgi olmadığını söyledi.

Güney basınında yer alan habere göre Mavromatis, “Tehlikede olan veya yardıma ihtiyacı olan kişiler hakkında herhangi bir bilgimiz yok. Rodos’ta mutlaka Kıbrıslılar vardır ama oradaki yerel makamların talimatlarını yerine getirmektedirler. Şimdiye kadar ne Atina’daki büyükelçiliğimizle ne de Dışişleri Bakanlığı’ndaki kriz yönetim merkeziyle temasa geçtiler” dedi.

Mavromatis, Yunanistan’daki yabancıların, yani Kıbrıslıların tehlikede olmaları halinde sivil savunma servisinin numarası olan 112’yi arayabileceklerini söyledi.

Kıbrıs Dışişleri Bakanlığı ile ilgili olarak, ulaşabilecekleri kriz yönetimi cep telefonu numarasının 97 7759 98 olduğunu söyledi.

Bakanlıktaki kriz yönetimi sabit hattı mesai saatleri içinde açık olduğu için yarından itibaren 22 80 1000’den erişilebilir olacak.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi