“Bilimle, Sanatla ve Sporla Doya Doya Oyna”

Baraka Kültür Merkezi 7-11 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlediği 9. Yaz Okulu, dün akşam gerçekleşen şölenle sona erdi.

Bugün Kıbrıs

Baraka Kültür Merkezi tarafından 7-11 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen yaz okulu, 22 Temmuz Cumartesi akşamı Baraka lokalinde gerçekleştirilen şölenle sona erdi. “Bilimle, Sanatla ve Sporla Doya Doya Oyna” sloganıyla bu yıl 9.’su düzenlenen yaz okulunda çocuklar üretimlerini sergileme ve öğrendiklerini sahneleme fırsatı buldu.

Baraka Kültür Merkezi Yönetim Kurulu’ndan Eğitim ve Spor Sorumlusu ve Yaz Okulu Sorumlusu’nun açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, öğrencilerin bireysel piyano dinletileri ile devam etti. Kültürümüzün en önemli unsurlarından olan halk dansları ile devam eden şöleni Gökyüzü’nün Renkleri isimli tiyatro oyunu takip etti. Solo bateri şovu ve piyano gitar eşliğinde öğrenciler tarafından sunulan dinleti ise ilgi ile izlendi. Modern Dans, koro ve Yunanca “Amman Katerina Mou” şarkısı ile devam eden şölen, öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle son buldu. Çocukların resim-el işi dersindeki üretimleri ve sinevizyon gösterisi ise etkinlik boyunca Baraka lokalinde sergilendi. Ailelerin kolektif bir emekle hazırladığı kokteyl ise gece boyunca devam etti.

Haziran ayındaki “Eğitsel Spor Aktiviteleri” ile başlayan yaz kurslarında, Resim-El İşi, Satranç, Fen Deneyleri, Şeflik Atölyesi, Müzik, Modern Dans, Halk Dansları, Satranç, Yunanca, Hayvan Sevgisi, İngilizce gibi birçok ders yer aldı. Yaz kurslarının final şölenine katılan aileler ise, sahne performanslarıyla keyifli vakit geçirirken, çocuklarının yaz tatilinin bir ayını bilimsel ve sanatsal bir program içeriğiyle geçirmiş olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi