Sıcak hava etkisini sürdürüyor

Güneyin Meteoroloji Dairesi, aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınlandı. Altı kişinin ise yüksek sıcaklıklar nedeniyle tedavilerine devam edildiği belirtildi.

Bugün Kıbrıs

Güneydeki Meteoroloji Dairesi’nin duyurusuna göre, iç kesimlerdeki aşırı yüksek sıcaklıklar için yeni bir sarı uyarı yayınlandı. Sarı alarm bu sabah 11.00’den akşam üzeri 18.00 saatleri arasında geçerli olacak. Orman yangınlarının çıkma ve yayılma riski ise kırmızı alarm seviyesinde olmaya devam ediyor.

SICAKTAN ETKİLENEN 6 KİŞİNİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR
Öta yandan güneyde şu ana kadar hastanede tedavi gören 6 sıcak çarpması vakası bulunuyor. Dün devam eden yüksek sıcaklıklar nedeniyle 77, 78 ve 94 yaşında üç kişi daha sıcak çarpması belirtileriyle Limasol Devlet Hastanesine kaldırıldı. Entübe edilen 80 yaşındaki bir hasta ise halen aynı hastanede tedavi görüyor. 77 ve 78 yaşlarındaki diğer iki yaşlı kişi, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi altına bulunuyor. 78 yaşındaki kişinin durumunun ciddi olduğu bildirildi. Geçtiğimiz Cumartesi günü 90 yaşındaki bir adamın sıcak çarpması nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ilk ölüm kayıtlara geçti.

RIK

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi