UBP’li vekil Fırtına Karanfil: “Şunun altını her seferinde çizerim; dünyada birçok ülke Türkiye gibi bir anavatanı olmasını istiyor”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Fırtına Karanfil, katıldığı bir televizyon programında, KKTC'nin artık tanınma vaktinin geldiğini de söyledi.

“Birçok ülke Türkiye gibi bir anavatanı olmasını istiyor” diyen UBP milletvekili Karanfil, Türkiye Cumhuriyeti idarecilerinin ülkeye yaptıkları ziyaretler esnasında yaptıkları açıklamalara atıfta bulunarak, “KKTC’nin artık tanınma vaktinin geldiğini” belirtti.

“Türkiye ile yol yürümekten gurur duyduğunu” ifade eden Karanfil, “Ben şunun altını her seferinde çizerim; dünyada birçok ülke Türkiye gibi bir devletin anavatanı olmasını çok istiyor. Biz şanslıyız, birincisi biz Türk milletiyiz, ikincisi de bizim Türkiye Cumhuriyeti gibi bir anavatanımız var. Biz bir ve birlikteyiz. KKTC anavatanından ayrılmaz” dedi.

Karanfil, “büyük projeler hayata geçerken dünyaya da büyük mesajlar verildiğini” söyleyerek, “KKTC’nin yanında büyük bir Türkiye olduğunu” vurguladı. Karanfil, “Türkiye’nin her zaman bizimle birlikte olduğunu, birlikte yürüdüğümüzü biliyoruz. Her türlü yatırımı ülkemize yaparak bizi kendinden ayırmadan, iki devlet tek millet esasıyla bu yolu bizimle yürüyor. Biz Türk milletiyiz, onur doluyuz, bizler tarihimiz boyunca birbirimize kenetlenerek bu günlere geldik. TC ve KKTC bir bütündür, o şekilde hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi