EL-SEN, Bakanlar Kurulu kararına karşı sert tepki gösterdi

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Yönetim Kurulu Başkanı Çağlayan Cesurerg, Bakanlar Kurulu'nun ülkenin elektrik üretiminin tamamını özel bir şirkete devretme kararına tepki göstererek süresiz grev dahil eylemin uygulanacağını duyurdu.

HABER MERKEZİ

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Yönetim Kurulu Başkanı Çağlayan CESURER, yaptığı açıklamada kamu ihale yasasındaki değişikliklere karşı yapılan eylemlerin haklılığını bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti. Bakanlar Kurulu’nun 13.07.2023 tarihli kararıyla, ülkenin elektrik üretiminin tamamını özel bir şirkete devretme önergesinin Kıb-Tek Yönetim Kurulu’na gönderildiğini belirten CESURER, Kıb-Tek Yönetim Kurulu’nun bu önergeyi imzalamayarak tepkisini gösterdiğini aktardı.

CESURER, bu gelişmeleri değerlendiren EL-SEN’in Başbakan’dan randevu talep ettiğini ve eylemler süresince ortak deklarasyon imzaladıkları örgütlerle görüşmeler başlattıklarını belirtti. Ayrıca, mevcut anlaşmanın kapasite artırılarak 15 yıl daha uzatılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Açıklamada, maliyetleri artıracağı belirtilen bu kararın ileriye taşınması halinde süresiz grev dahil yasal her türlü eyleme gidileceği ifade edildi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi