‘Yetkililer’ bu kez iddialı

Yıllardır tarih verilip açılamayan Ercan Havalimanı’nın 20 Temmuz’daki Erdoğan’ın ziyaretine yetişmesi bekleniyor. Havaalanı ile ilgili bilgileri paylaşan TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Açılış için artık gün sayıyoruz” dedi.

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Türkiye’yi KKTC’ye KKTC’yi de dünyaya bağlayacak olan başkent Lefkoşa’daki yeni Ercan Havalimanı, 20 Temmuz’da Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle hizmete açılacak” dedi.

Bakan Uraloğlu, Ercan Havalimanıyla ilgili son bilgileri paylaştı. Test uçuşlarının başarıyla tamamlandığı bilgisini veren Bakan Uraloğlu, “Açılış için artık gün sayıyoruz. İnşallah açılış, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 20 Temmuz’da yapacağız. 400 milyon Euro yatırım bedelli havalimanı, 10 milyon yolcu kapasitesine sahip. 2 bin 755 metre uzunluğundaki mevcut piste kıyasla 3 bin 100 metrelik yeni pisti ile her model yolcu uçağının kullanımına müsait. 9 adet körük, 21 adet de açıkta olmak üzere toplam 30 uçaklık park alanı mevcut” diye konuştu.

Uraloğlu, “Modern mimarisi ve adeta doğa dostu özelliği ile örnek bir havaalanı. Ercan Havaalanı turizme ve ekonomiye önemli katkı sağlayacak. Türkiye Yüz Yılı sadece ülkemizi değil, yavru vatanı da kapsayan bir yüz yıl olacak” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi