Turgay Hilmi’den sitem: “Son organizasyonum olacak”

Bavyera Fahri Kültür Ateşesi ve sanatçı Turgay Hilmi, Almanya'dan Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler ve SOS Çocuk Köyü yararına konser vermek için adaya gelecek 138 kişilik koronun Kıbrıs'ın kuzeyindeki yetkililerden herhangi bir reaksiyon almadığını söyleyerek sitem etti.

HABER MERKEZİ

Bavyera Fahri Kültür Ateşesi ve sanatçı Turgay Hilmi, Kuzey Kıbrıs’taki kurumlara yönelik eleştirilerde bulundu. Hilmi’nin yaptığı açıklamada, Almanya’dan getirdiği 138 arkadaşıyla birlikte ülkede bir haftalık konser düzenlemeyi planladığını belirtti. Konserin Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler ve SOS Çocuk Köyü yararına olacağını ifade eden Hilmi, diğer sanatçı arkadaşlarının da konser bileti alarak sahnede yer alacaklarını ve Almanya’da verecekleri diğer konserlerin gelirini de katkı olarak getireceklerini dile getirdi.

Ülkeye ayrıca turizm katkısı da sağlayacak grup için Kıbrıs’ın kuzeyinden hiçbir yetkilinin reaksiyon göstermemesi ise Hilmi’nin sitem etmesine neden oldu. Hilmi, bu organizasyonun son olacağını dile getirerek, “Ben ne kadar makamların umurundaysam onlar da benim o kadar umurumdalar” dedi.

Hilmi’nin paylaşımı şöyle:

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi