Kaçak zanlı İlyas Hıdır 13 gün sonra yakalandı

Lefkoşa'da meydana gelen ve ağır yaralanmayla sonuçlanan trafik kazası zanlısı İlyas Hıdır 13 süren arama çalışmaları sonrası yakalandı.

HABER MERKEZİ

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen ve ağır yaralanmayla sonuçlanan bir kazada, kaza mahallinden kaçan zanlı İlyas Hıdır, 13 gün süren arama çalışmaları sonucunda tespit edilerek tutuklandı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi ekipleri, detaylı bir soruşturma yürüterek zanlının kimliğini ve yerini tespit etti. Tutuklanan zanlının daha önce Girne’de kanunsuz patlayıcı madde ve kurusıkı tabanca taşıma suçlarından teminata bağlandığı ve serbest olduğu ortaya çıktı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Ömer Savran, kazayla ilgili bulguları aktardı. Savran, 26 Haziran 2023 tarihinde Lefkoşa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen kazada, zanlının dikkatsizce sola dönme girişiminde bulunarak diğer araca çarptığını belirtti. Kazada yaralanan araç sürücüsü Özkan Bişmiş’in ciddi şekilde yaralandığını ve hala hayati tehlikesinin devam ettiğini ifade etti. Polis, yapılan tahkikat sonucunda araçlarda büyük hasar oluştuğunu ve tahmini hasar miktarlarını açıkladı.

Polis memuru Savran, zanlının kaza mahallinden kaçtığını ancak operasyonla yakalandığını ve şu anda tutuklu olduğunu belirtti. Ayrıca, zanlının önceki suç kayıtlarından bahsederek, daha önce kanunsuz silah bulundurma suçundan tutuklandığını ve teminata bağlandığını ifade etti.

Polis memuru Savran, soruşturmanın devam ettiğini ve sağlık durumu ciddiyetini koruyan yaralının ifadelerinin teyit edilmeye devam edildiğini aktardı. Bu nedenle zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, yapılan şahadeti değerlendirdikten sonra zanlının 3 günlük tutukluluk süresinin makul olduğuna karar verdi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi