Filistin: İsrail ile tüm iletişimi kesiyoruz

Filistin yönetimi, İsrail'in Batı Şeria'nın Cenin kentine yönelik saldırısına yanıt olarak Tel Aviv'le tüm iletişimi kesme kararı aldığını duyurdu.

Filistin yönetimi, İsrail’in Batı Şeria’nın Cenin kentine yönelik saldırısına yanıt olarak Tel Aviv’le tüm iletişimi kesme kararı aldığını duyurdu.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, Ramallah’ta Devlet Başkanı Mahmud Abbas liderliğinde düzenlenen dünkü olağanüstü toplantının ardından yazılı açıklama yaptı.

“Filistin yönetimi, Cenin’e yönelik saldırıya yanıt olarak İsrail tarafıyla tüm iletişimi ve görüşmeleri kesme, güvenlik koordinasyonunu durdurmayı da devam ettirme kararı aldı” ifadesine yer verilen açıklamada ayrıca daha önce Ürdün’ün Akabe ile Mısır’ın Şarm eş-Şeyh kentlerinde gerçekleştirilen görüşmelerde İsrail’le varılan son anlaşmaların da “artık geçerli olmadığı” kaydedildi.

NE OLMUŞTU?
İsrail güçlerinin dün sabah Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği hava saldırısı ve baskında 8 Filistinli hayatını kaybetmiş, 10’u ağır 80 Filistinli yaralanmıştı.

Ayrıca Batı Şeria’nın El-Bire kentinde de İsrail askerinin açtığı ateş sonucu 1 Filistinli başından vurularak yaşamını yitirmişti.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi