Li-Koop yönetimi suçlamaları reddetti, hukuki süreç başlatacağını açıkladı

Lefkoşa İktisat Kooperatifi Yönetim Kurulu, BASS Başkanı Ali Yeltekin'in iddialarını reddederek hukuki yollara başvurulacağını açıkladı.

HABER MERKEZİ

Kıbrıs Türk Ofis, Banka, Sigorta ve Ticaret Çalışanları Sendikası (BASS) Başkanı Ali Yeltekin’e basın yayın kuruluşlarına gönderdiği açıklamaya cevaben, Lefkoşa İktisat Kooperatifi Yönetim Kurulu tarafından bir açıklama yapıldı. Yönetim Kurulu, Yeltekin’in asılsız iddialarda bulunduğunu belirtildi.

Açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı hakkında çek yasağı olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı ve diğer iki Yönetim Kurulu üyesi hakkında da herhangi bir yasal işlem yapılmadığı vurgulanarak, Kooperatif Şirketler Mukayyitliğine yapılan şikayetin sonuçsuz kaldığı ve polise başvurulduğunu ancak suç unsuru bulunmadığı için herhangi bir ifade veya dava sürecinin başlatılmadığı ifade edildi. Ayrıca, 27 Mayıs 2023’teki genel kurulun Kooperatif Şirketler Mukayyitliği tarafından düzenlendiği ve onaylandığı da belirtildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin, kooperatiflerin yasal düzenlemelerine uygun olarak görev yaptığı ve sorumluluklarının bilincinde olduğu kaydedilen açıklamada, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin, diğer kooperatiflerin yönetim kurulu üyelerinden veya Li-Koop’ta geçmişte görev yapmış yönetim kurulu üyelerinden kefalet senedi istememesine rağmen, Li-Koop’un yeni yönetim kurulu üyelerine yönelik bu talebin geldiği dile getirildi.

Açıklamada, demokratik bir ortamda gerçekleşen genel kurul seçimlerinde başarılı olan yönetim kurulunun, Li-Koop’un ve üyelerinin çıkarları doğrultusunda görev yaptığına işaret edilerek, iddiaların kurumun itibarını zedelemeyi amaçladığı düşünüldüğü için hukuki süreç başlatılacağı söylendi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi