Kılıçdaroğlu: “Değişimin önünü sonuna kadar açacağım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yasama yılının ilk Meclis Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Biz değişeceğiz, yenileneceğiz ve güçleneceğiz" dedi, hiçbir zaman değişimin önünü tıkayan bir kişi olmadığını söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın mazbatasını almasına rağmen halen tutuklu olmasını haksızlık ve hukuksuzluk olarak nitelendirdi.

Kılıçdaroğlu “Önemli olan bir milletvekilinin Anayasa’ya aykırı olarak hapishanede tutulmasıdır. TBMM’nin onurunu haysiyetini koruyacak olan bir numaralı isim Meclis Başkanı, suskun davranamaz. Milletvekilinin derhal hapisten çıkıp gelip yemin etmesi gerekiyor,” dedi.

Seçimleri kaybetmesinin ardından gelen eleştirileri saygıyla karşıladığını söyleyen Kılıçdaroğlu, kendisine oy verenlere teşekkür ederek özetle şöyle konuştu:

“25 milyon bu ülkenin temel taşıdır. Yeni kazanacağımız genç ve kadınlarla bunu 30 milyon yapmak CHP’nin boynunun borcudur. Bunu demokratik yollarla yapmak zorundayız.

“Saraya seslenmek isterim bu demokratların iradesini asla teslim alamayacaksınız. Biz değişeceğiz, yenileneceğiz ve güçleneceğiz. Memleketin bu yalan siyasete teslim olmasına asla izin vermeyeceğiz.

“Biz hiçbir vatandaşımıza kızgın ve küskün değiliz. Tercihleri kararı ne olursa olsun hepimiz aynı ülkenin vatandaşlarıyız. Montajlarla karamalarla aramıza nifak sokmaya çalıştılar. Terör örgütleriyle bizi bir arada gösterdiler. Devleti beşli çetelere soyduranlar, dokunulmazlık dosyalarıyla bizi tehdit eder oldular. Biz kuvayi milliye geleneğinden geliyoruz. Hiçbir zalime diz çökmedik çökmeyeceğiz.

“MÜCADELEMİZİN SONUNDA KİMSE MERAK ETMESİN, MUTLAKA KAZANACAĞIZ”
“Omuzlarımızın üzerindeki yükün farkındayız. Kemal Kılıçdaroğlu bu mücadelede sadece bir neferdir. Ben bir genel başkan olarak partimin sadece bugünü ve yakın geleceğini değil uzun hedefli yapısını düşünüyorum. Gemiyi sağlam limana götürmek yine kaptanın görevidir. Gemiyi sağlam limana götüreceğimi herkes bilsin.

“Ben önderimiz partimizin ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemalin koltuğunda oturuyorum. Dev bir çınar olan CHP’yi ve değerlerini her zaman korudum. Şimdi köklü bir çınarın altında yeni filizler ve yeni kadrolarıyla mücadelemize omuz veren vatandaşlarımızla devam edeceğiz. Bu çınarı büyüteceğiz.

“Bu değişimin ve yeniliğin parçası olmak istiyorum diyen bütün yoldaşlarıma sesleniyorum. Bireysel beklentilerden arınmak zorundayız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Gençlere seslenmek istiyorum gelin üye olun köklü mücadelemize destek olun. Kapımız her aydınlığa açıktır.

“Hiçbir zaman değişimin önünü tıkayan bir kişi değilim, değişimin önünü sonuna kadar açacağım. Mücadelemizin sonunda kimse merak etmesin, mutlaka kazanacağız.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi