Erdoğan’ın mal varlığı açıklandı: Kardeşi Mustafa Erdoğan’a 5 milyon lira borcu var

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığı resmi gazetede açıklandı.

Erdoğan’ın, kardeşi Mustafa Erdoğan’a 5 milyon 390 bin liralık borcu olduğu kaydedildi

Gazetede Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminin sonuçlarını içeren kararının yanı sıra Erdoğan’ın ve eşi Emine Erdoğan’ın mal varlığına da yer verildi.

YSK kararında Erdoğan’ın Al Baraka Türk ve Ziraat Katılım Bankası’nın aralarında bulunduğu dört hesapta 1 milyon 883 bin lirasının olduğu kaydedildi.

Ayrıca Erdoğan’ın Mustafa Erdoğan’a 5 milyon 390 bin liralık borcu olduğu bilgisi paylaşıldı.

Mal tablosuna göre Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’da 2019 tarihli 7 milyon 695’er bin liralık iki hissesi var. Güneysu’da 1988’de alınan 2 bin m2’lik arazisinin değeri ise 10 bin lira.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN VAKFI KURULDU
Bu arada Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruluşuna ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Vakfın mal varlığının 120 bin lira olduğu bildirilen ilanda, “Vakfın sona ermesi halinde tasfiyesinden arta kalan mal varlığı, kurucular kurulunun uygun göreceği bir vakıf veya kamu kurumuna devredilir.” hükmü yer aldı.

İstanbul’da kurulan vakfın yönetim kurulunda Necmeddin Bilal Erdoğan, Vedat Demiröz, Mehmet Tevfik Göksu, Esra Albayrak, Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Hüseyin Aydın, Ahmet Özel, Nuri Aksu yer aldı.

Vakfın amacı ise “İstanbul ilinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına ait veya görevi sırasında kendisine tevdi edilen eşyalardan uygun görülenlerin sergileneceği Recep Tayyip Erdoğan Müzesi ve toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükseltilmesi ile eğitim ve araştırma çalışmalarına katkı sağlanması amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi kurmak, ayrıca bilimsel, kültürel ve sanatsal programlar ile sergiler düzenlemektir.” şeklinde tanımlandı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi