Korkmazhan: “Bu ülkeye dair hayallerimizi yok etmelerine izin vermeyeceğiz”

Bağımsız milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, KTOEÖS ziyaretinde yaptığı konuşmada, Eğitim Bakanının Kıbrıslıtürklerin geleceğini, genç öğretmenlerin çalışma hakkı ve gelecek hayallerini ellerinden alıp göç yollarına göndermesinin kabul edilmez olduğunun altını çizdi.

HABER MERKEZİ

Bağımsız milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan ve mücadele arkadaşları KTOEÖS’ü ziyaret ederek, öğretmenlerin haklı mücadelesine destek belirtti ve ‘Üç Adımda Çözüm Odaklı Siyaset’ yaklaşımları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette yaptığı konuşmada, sendikaların ve öğretmenlerin haklı mücadelesinin yanında olduklarını belirten Korkmazhan, mücadelenin toplumsallaştırılması yönünde önerilerde bulundu.

Eğitimde ve okullarda onlarca sorun varken, atanmış UBP-DP-YDP hükümeti ve Saray rejiminin emir eri “Eğitim Bakanı” Nazım Çavuşoğlu’nun, acımasızca öğretmenlere saldırmasını şiddetle protesto ettiğini kaydeden Korkmazhan, binlerce işsiz öğretmen varken, onlarca branştan ithal öğretmen getirmeyi marifet sayan atanmışların, Kıbrıslıtürklerin geleceğini, genç öğretmenlerin çalışma hakkı ve gelecek hayallerini ellerinden alıp göç yollarına göndermesinin kabul edilmez olduğunun altını çizdi.

Gençlerin, öğretmenlerin bu ülkeye ve geleceklerine dair hayallerini, umutlarını yok etmelerine izin vermeyeceklerini, mücadeleyi büyüteceklerini kaydeden Korkmazhan, tüm muhalefet ve toplumu KTOEÖS ve KTÖS’ün mücadele ve direncine destek vermeye çağırdı.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi