KTÖS: “Eğitimin gerçek gündemi deprem risk raporu ve okul güvenliğidir”

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, Eğitim Bakanlığının suni gündemlerle eğitimde yaşanan sorunları saptırmaya çalıştığına dikkat çekti.

HABER MERKEZİ

KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, Eğitim Bakanlığının sorunları çözmede yetersi kaldığını ve bu yetersizliğini örtmek için suni gündemler yarattığı söyledi. Maviş yaptığı yazılı açıklamada, eğitimdeki gerçek gündemlerinin birinin deprem risk raporu ve okul güvenliği olduğunu vurguladı.

Genel Sekreter Maviş, birçok konuda okullara ve öğretmenlere destek verme konusunda yetersiz kalan Eğitim Bakanlığının, bu yetersizliği örtmek için yaz aylarındaki tepkiler sonucu aylardır buzdolabında bekleyen Öğretmenler Yasası Değişiklik Tasarısı’na sarıldığını dile getirdi. Bakanlığın okulların gerçek sorunlarını toplumun odak noktası yapmak yerine gündemi değiştirmeye çalıştığına işaret eden Maviş, “Okulların gerçek sorunlarını gündeme taşımak için 26 Mayıs Cuma günü saat 08:00-11:00 saatleri arasında yayınlanan deprem risk raporu sonrası öncelikli olmalarına rağmen ileri tetkikleri yapılmamış 12 okulumuzda grevde olacağımızı, saat 11:00’de Değirmenlik İlkokulu önünde “Okul Güvenliği, Sorunlar ve Çözüm Önerilerimizi” temalı basın toplantısı düzenleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız” dedi.

Maviş açıklamasında ayrıca, Alaniçi İlkokulu, Arabahmet İlkokulu, Değirmenlik İlkokulu, Karakol İlkokulu, Konuklar İlkokulu, Lefke İstiklal İlkokulu, Mormenekşe İlkokulu, Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu, Şht. Tuncer İlkokulu, Yeni Erenköy İlkokulu, Yeniboğaziçi İlkokulu, Zümrütköy İlkokulu’nun 26 Mayıs Cuma günü saat 08:00-11:00 saatleri arasında grevde olacağını duyurdu.

Gönyeli Alayköy Belediyesi

Girne Belediyesi