Mine Atlı: “Ülke adeta AKP seçim ofisine çevrildi”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı, atanmış Başbakan Ünal Üstel’in AKSA patronuyla meyhanede ne konuştuğunu açıklaması istedi

HABER MERKEZİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı hükümete; AKSA’ya özel hazırlanan Kamu İhale (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı geri çekmesi çağrısı yaparak, peşkeş yasası getirip Meclis’e sunmadan önce atanmış Başbakan Ünal Üstel’in AKSA patronuyla meyhanede ne konuştuğunu açıklaması istedi

ATLI: MÜCADELEYE PARTİ VEYA SİYASİ GÖRÜŞ GÖZETİLMEDEN DESTEK VERİLMELİ
TDP Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Mine Atlı, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-sen) Meclis önünde devam eden eylemine işaret ederek, bu mücadelenin El-sen özelinde bir mücadele değil Kıbrıslıtürklerin kamu kurumlarına sahip çıkma mücadelesi olduğunu belirtti.

Atlı, “Bu mücadeleye parti veya siyasi görüş gözetilmeden destek verilmesi gerekiyor. Çünkü Kıbrıslıtürklerin gücünün simgesi olan kamu kurumlarının birer birer yabancı sermayeye peşkeş çekilmesi; her kesimden yurttaşın ekonomik ve özgür irade açısından canını yakacak ve çocuklarının göç etmesine neden olacak büyük sonuçlar doğuracaktır” dedi.

“AKP’NİN MAŞASI OLMUŞ SÖZDE HÜKÜMETE KARŞI HERHANGİ BİR ENGEL OLUŞTURULAMIYORSA, MECLİS İÇİNDEKİ VARLIĞIN ANLAMI DA SORGULANMALIDIR”
Meclis Genel Kurulu’nun şu an devam etiğine ve parmak sayısı olarak çoğunluğu elinde bulunduran sözde hükümetin yasa tasarısını Meclis’ten geçirme ihtimali olduğuna dikkat çeken Atlı, muhalefetin bu durumda ciddi bir öz eleştiri yapması gerekeceğinin altını çizdi.

Atlı, “Eğer bu tasarı bugün bu Meclis’ten geçerse; muhalefetin oturup Meclis’teki konumunu ve etkisini gözden geçirmesi gerekir. Böyle bir sonuçla; muhalefetin Meclis’teki etkinliğini tamamen kaybettiği ortaya çıkmış olacaktır. Gözü dönmüş ve AKP’nin maşası olmuş bir sözde hükümete karşı herhangi bir baskı ya da engel oluşturulamıyorsa, Meclis’deki bu dağılımla muhalefetin varlığının anlamı da sorgulanmalıdır”

“ÜLKE ADETA KOCA BİR AKP SEÇİM OFİSİNE ÇEVRİLDİ”
TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın geçtiğimiz günlerde adayı ziyaret ettiğine ve TC Lefkoşa Büyükelçisi olarak atanan Metin Feyzioğlu’nun köy köy gezerek AKP propagandası yaptığına işaret eden Atlı, ülkenin koca bir AKP seçim ofisine çevrildiğini kaydetti.

Atlı, “Ülkemizin her köşesinde AKP ve Erdoğan propagandası yapılıyor. Türkiye’de 21 yıldır süregelen faşist rejimin devamı için kapı kapı dolaşılıyor. 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerine benzer işler çevriliyor. Gerek AKP gerek onun buradaki temsilcileri bilsin ki; Türkiye’de iktidar değişir ya da değişmez, biz buradaki yandaşlarını tarihin çöplüğüne göndereceğiz” dedi.

MAGUSA FEST

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi