Eğitim Bakanlığı’ndan müsabakalarla ilgili resmi açıklama yapıldı

Eğitim Bakanlığı, Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararın kamuoyunda bazı yanlış anlaşılmalara neden olması nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ

Eğitim Bakanlığı Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun Türkiye’de gerçekleştirilecek okullar arası yarı final ve final müsabakalarına ülkemizden katılacak olan kafilelerin giderlerinin karşılanması ile ilgili aldığı kararın “kamuoyunda bazı yanlış anlaşılmalara neden olması nedeniyle”, Milli Eğitim Bakanlığı olarak açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Açıklama şöyle:

“Bu kapsamda, Bakanlığımızın 439/2023 numaralı önergesi, tüm branşları kapsayacak şekilde hazırlanması gerektiği için Bakanlar Kurulu’nun gündeminde sunulmuş ve Bakanlar Kurulu bu çerçevede karar üretmiştir.

Bilinmesini isteriz ki, Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat günü yaşanan felaketin yarattığı acıyı en derin şekilde yaşayan kurumların başında gelmektedir.

Adıyaman’da hayatını kaybeden öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin acısını ve eksikliğini halen hissediyor, hatıraları önünde saygı ile eğildiğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Yaşadığımız bu süreç doğrultusunda da, 3 Nisan 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gönderilen yazımızda, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Voleybol Yıldız Yarı Final Birinciliği ile Voleybol Genç Yarı Final Birinciliği müsabakalarına okul takımı göndermeyeceğimizi bildirmiş bulunmaktayız.

Bizler için bu yılın şampiyonları, Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nin “Şampiyon Melekler Takımı”dır.

Okullarımızda, sınıflarımızda, okul sporları müsabakalarında ve bulunduğumuz her ortamda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ismini yaşatmaya devam edecek, okullarımızın elde edeceği başarıları onlara ithaf edeceğiz.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi