Demirtaş’ın Akşener’e mektubuna İYİP’ten yanıt

İYİP Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Selahattin Demirtaş'ın Meral Akşener'e yazdığı mektup hakkında, "Bizim kesin olan çizgilerimiz var" yanıtı verdi.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’e yazdığı açık mektuba İYİP’ten yanıt geldi.

Halk TV’deki Sözüm var programına konuk olan İYİP Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Demirtaş’ın açık mektubuyla ilgili soruya cevap verdi.

Erdem, “Ben Selahattin Demirtaş’ın mektubu hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü siyasette böyle bir method yok. Ama biz kendi düşüncelerimizi söylüyoruz. Açık söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda söyledim. AYM kararlarına uyulması, kayyum uygulamalarının demokrasiye aykırı olduğu yahut AİHM kararına uyarken iktidarın sevdiği ya da sevmediği tutuklu gibi bir ayrımın olamayacağını… Bunlar yeni söylediğimiz şeyler değil” dedi.

“Ama bizim kesin olan çizgilerimiz var” diyen Erdem, “Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için biz onu ortaya koyuyoruz. Her siyasi parti milletin sesidir. Milletin temsilcisi olduğu, milletin değerlerini temsil ederek bunu gündeme getirdiği zaman ancak teveccüh görür ve yaptığı siyaset bir işe yarar diye düşünüyorum. 85 milyonun da inandığını düşündüğümüz terör konusundaki şeylerimiz netti. Bunu hep söyledik, bugünde netiz dolayısıyla bizde değişen bir şey yok. Hep aynı şeyi söylüyoruz” ifadesini kullandı.

Gönyeli Alayköy Belediyesi

Girne Belediyesi