ORGANİZE ÇETENİN VURGUN PLANI

Kamu ihale yasasındaki değişiklikle AKSA için adrese teslim alım yetkisi isteyen Üst-El Hükümetinin tasarısı tartışmalara neden oldu. CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, “Bu art niyetli ve organize bir çetenin vurgun planıdır, geçit vermeyeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

BÜYÜK VURGUN İÇİN İNCE AYAR
“Bu, AKSA’ya özel bir değişiklik çabasıdır. KIBTEK, AKSA’ya 2 yılda ödediği fazladan para ile AKSA’nın ülkedeki kurulu santrallerinin tamamını satın alabilecekken, 15 yıllık bir sözleşme ile KIB-TEK fazladan yüz milyonlarca dolarlık zarara uğratılmıştır.”

HALKTAN ÇALIP ŞİRKETİN KASASINA
“AKSA ile tekrar masaya oturmaya çalışmak, uzun süreli alım garantili bir sözleşme yapmak, halkın boğazından çalıp ilgili şirketin kasasına koymaktan başka bir şey değildir. KIB-TEK’in AKSA’dan elektrik almasına ihtiyacı yoktur. Hükümet yetkilileri de bunu çok iyi bilmektedir.”

HÜKÜMET ŞİRKET TEMSİLCİSİ
“Hükümet yetkilileri arasında bu yasa tasarısını Meclis’e kadar getirtme cüretini gösterenler; bilmelidirler ki, bu halkın temsilcileri değil, bir şirketin temsilcileridirler. Hükümet kendinden geçtiğini ve meşruiyetini yitirdiğini bir kez daha ispatlamıştır.”

ADRESE TESLİM İHALELER
“Bu yapılmaya çalışılanlar ne iş bilmezlikten ne de cahillikten kaynaklanmaktadır; bu art niyetli ve organize bir çetenin vurgun planıdır. Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak adrese teslim ihalelerinize, peşkeşlerinize geçit vermeyeceğiz.”

Bugün Kıbrıs

Gönyeli Alayköy Belediyesi

Girne Belediyesi