“HDP üzerine düşen sorumluluğun farkındadır ve bunu yerine getirecek kararlılığa sahiptir”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Tüm toplumsal ve siyasal muhalafeti umudunu büyütmek için demokrasi, adalet ve özgürlük hedefleri etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) olağanüstü toplandı. Toplantıya başkanlık eden Eş Genel Başkan Mithat Sancar, muhalefete “umudunu büyütmek için demokrasi, adalet ve özgürlük hedefleri etrafında kenetlenme” çağrısı yaptı.

Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yaşanan son gelişmelerin ardından düzenlenen toplantının ardından açıklama yapan Sancar, “Gün, umudu ve ortak mücadeleyi büyütme günüdür. HDP üzerine düşen sorumluluğun farkındadır ve bunu yerine getirecek kararlılığa sahiptir. Kimse umutsuzluk ve güvensizliğe kapılmasın” ifadelerini kullandı.

“HDP olarak alacağımız sorumlu kararlar Türkiye halklarının barış, demokrasi taleplerini sağlamayı hedeflemektedir. 85 milyona kazandırmayı amaçlıyoruz” diyen Sancar, “Tüm toplumsal ve siyasal muhalafeti umudunu büyütmek için demokrasi, adalet ve özgürlük hedefleri etrafında kenetlenmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sofrayı büyütme” çağrısı ve HDP’nin kendi adaylarını çıkarma konusundaki sorulara yanıt olarak Sancar, “Elbette gelişmeleri takip edeceğiz, ittifak güçleriyle birlikte değerlendireceğiz ve bu tutumumuzu bu şekilde deklare edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda nasıl bir yol izleyeceğimizi depremden önce açıklamıştık. Ama depremin yarattığı büyük yıkım bu süreci yeniden değerlendirme kararına yönlendirdi. Bu süreci yeniden değerlendirmemiz sürüyor” dedi.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi