Rusya Devlet Başkanı Putin’in ulusa sesleniş konuşması: “Ukrayna’ya saldırılar sürecek”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin Ukrayna'ya yönelik saldırıları sürdüreceğini bildirdi.

Savaş alanında Rusya’yı yenmenin imkansız olduğunu iddia eden Putin, ulusa sesleniş konuşmasında “Ukrayna’ya ne kadar uzun menzilli silah sevk edilirse tehdidi sınırlarımızdan o kadar uzaklaştıracağız.” ifadesini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan savaşın birinci yılına günler kala Federal Meclis üyelerine seslenen Putin, “Ukrayna’daki gerilimin artmasından tamamen Batı sorumlu’ dedi.

Putin, tüm dünyada önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemde, Rusya için zor ve oldukça önemli bir dönemden geçtiklerini ifade etti.

“BİZ KENDİMİZİ SAVUNUYORUZ”
Konuşmasında Batı ülkelerini Rusya’yı tehdit etmekle suçlayan Putin, “Savaşı başlatan onlar. Biz bunu bitirmek için güç kullanıyoruz. Batı, Rusya’yı savaş alanında yenmenin imkansız olduğunun farkında ve bu nedenle tarihsel gerçekleri yanlış yorumlayarak, Rus kültür, din ve değerlerine saldırarak saldırgan bir dezenformasyon saldırısı başlattı. Biz insanların canını, kendi evimizi savunuyoruz.” dedi.

Konuşmasının önemli bir kısmında Ukrayna’daki savaşın başlamasından dolayı Batı ülkelerini suçlayan Putin, “Batı’nın elitleri hedeflerini gizlemiyor: Rusya’yı stratejik bir yenilgiye uğratmak, yani bizim işimizi kesin olarak bitirmek istiyor.” diye konuştu.

“BATI’NIN YAPTIRIMLARI BAŞARISIZ OLDU”
Putin, daha önce de dile getirdiği gibi Batı’nın Ukrayna’da Rusya karşıtı bir devlet kurmak için neo-Nazi güçleri desteklediği tezini yineledi.

Konuşmasında Batı ülkelerinin Rusya’ya yönelik yaptırımlarına da değinen Putin, bunların etkisiz kaldığını iddia etti.

Batılıların yaptırımlardan “hiçbir şey elde edemediğini ve edemeyeceğini” kaydeden Putin, Rus ekonomisinin uzmanların öngördüğünden daha iyi bir şekilde bu yaptırımlara direndiğini ileri sürdü.

Putin, Batı’nın Rus toplumunu istikrarsızlaştırmada başarısız olduğunu belirterek, “ekonomide istikrarı sağladık ve vatandaşları koruduk.” dedi.

BATI’DA PEDOFİLİ NORM İLAN EDİLİYOR; RAHİPLER EŞCİNSELLER ARASINDAKİ EVLİLİKLERİ KUTSUYOR
Konuşmasında Batı’yı kültürel yozlaşma içine girmekle, çocuk istismarına ve eşcinseller arasında evliliğe göz yummakla suçlayan Putin, “Bakın kendi halklarına ne yapıyorlar: aileler, kültürel ve ulusal kimlikleri yok ediliyor, sapkınlık ve çocuk istismarı, hatta pedofili norm ilan ediliyor . Rahipler de eşcinseller arasındaki evlilikleri kutsamakla yükümlü kılınıyor.” dedi

SAVAŞA KARŞI ÇIKAN “HAİNLERE” GÖZDAĞI
Rusya’da Ukrayna savaşına karşı çıkanları “hain” olarak nitelemeyi sürdüren Putin, “Rusya’ya ihanet etmeyi seçenler yasa önünde hesap verecekler” tehdidinde bulundu.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi