Polisten tecavüz zanlısı hakkında açıklama

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, Bugün Kıbrıs’ın gündeme getirdiği cinsel saldırı olayında zanlının olayın hemen akabinde güneye geçtiğini doğrulandı.

HABER MERKEZİ

Polis Basın Subaylığı, Bugün Kıbrıs’ın kamuoyuna hatırlattığı altı ay önce yaşanan tecavüz davası ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, zanlının olayın hemen ardından güneye geçtiği doğrulanırken polisin olayı kapatmaya çalıştığı yönündeki haberlerin ise hatalı olduğu belirtildi.

Polis, tahkikatın halen sürmekte olduğunu kaydetti.

Polis Basın Subaylığı açıklaması şöyle:

“Son günlerde, sosyal medya ve bazı yazılı basın yayın organlarında; 2022 yılı Temmuz ayı içerisinde, bir kadına tecavüz olayı iddiasına yönelik, polisin olayı kapattığına ilişkin kamuoyunu hatalı ve yönlendirilmiş haberler yer almaktadır.

Polis tarafından başlatılan tahkikat devam etmektedir.
Olayın polisin bilgine gelmesinin hemen ardından olaya karıştığı tespit edilen bir şahsın olayın hemen akabinde GKRY Bölgesine geçtiği tespit edilmiş ve 2022 yılı Temmuz ayı içerisinde zanlının KKTC makamlarına iade edilmesi yönünde gerekli girişim yapılmıştır. Alınan 01.09.2022 tarihli cevapta özetle; “Söz konusu şahsın Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı olduğu, 21.07.2022 tarihinde Lefkoşa’daki bir kara geçiş kapısından Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığı ve söz konusu tarih itibari ile yurt dışına çıkış yaptığına ve/veya izlendiğine dair bir kanıtın olmadığı” ifade edilmektedir.

Polis Teşkilatının, halkımıza hizmet için 7/24 görevinin başında olduğunu, halkımızın huzur ve güvenliğinin sürdürülmesinde hiçbir kimseye ve zümreye ayrıcalık yapılmadan hakkaniyet içinde görevine devam etmekte olduğu bilinmelidir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Gönyeli Alayköy Belediyesi

Girne Belediyesi