Elon Musk: “Suikasta kurban gidebilirim”

Musk, kendisini 'mutlak düşünce özgürlükçüsü' olarak tanımladı.

TVPLUS

Twitter’ın yeni CEO’su Elon Musk, suikasta kurban gitme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Elon Musk, önceki gün (4 Aralık) Twitter’ın Sohbet Odaları’nda iki saatlik soru cevap etkinliğine katıldı.

Musk, “Asla açık hava geçit törenine katılmayayım, şimdiden söyleyeyim. Dürüst olmak gerekirse, bana kötü bir şey olma ihtimali, hatta gerçek anlamda vurulma ihtimalim epey kayda değer. Birini öldürmek istiyorsanız bunu yapmak zor değil. Umarım öldürmezler, kader bana gülümser de böyle bir olay yaşanmaz. Ama kesinlikle bir risk var” dedi.

Kendisini ‘mutlak düşünce özgürlükçüsü’ olarak tanımlayan Musk, “Günün sonunda istediğimiz şey baskıya uğramadığımız bir geleceğimizin olması. Başkasına gerçekten zarar vermediğiniz sürece istediğinizi söyleyebilmelisiniz” ifadelerini kullandı.

Geçen ay Twitter CEO’su olan Musk, platformda ‘genel af’ başlatmış ve herhangi bir yasayı çiğnemeyen ve haksız yere kapatıldığını düşündüğü hesapları yeniden aktive etmişti. Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabı da açılmıştı.

Musk ayrıca Twitter’ın Covid-19 dezenformasyonuna dair politikalarına da son vermişti.

Girne Belediyesi