Erdoğan: En uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz

"Uçaklarla, toplarla, SİHA'larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır."

TVPLUS

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AKP Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Pençe-Kılıç Hava Harekâtı kapsamında Suriye ve Irak’ın kuzeyinde düzenlenen hava saldırılarıyla ilgili olarak “Uçaklarla, toplarla, SİHA’larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır” dedi.

Erdoğan, “Hava harekâtlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz” dedi.

ABD ve Rusya ise Türkiye’ye, kara harekâtına karşı oldukları mesajı vermişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dün yaptığı açıklamada, “Pençe-Kılıç Harekâtı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışları ile devam ediyor. Harekâtta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hâle getirildi” demişti.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne (SOHR) göre ise Türkiye’nin hava saldırılarında en az 37 kişi öldü, 70 kişi de yaralandı.

SOHR daha önce ölenler arasında 10 Suriye askerinin de olduğunu iddia etmiş, SDG de hava saldırılarında 11 sivilin de öldüğünü öne sürmüştü.

Sivillerin hedef alınmadığını vurgulayan Türkiye, 13 Kasım’da İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde düzenlenen ve 6 kişinin öldüğü saldırıdan PKK/PYD/YPG’yi sorumlu tutmuştu.

PKK ve YPG saldırılarıyla ilişkileri olmadığını açıklamış, saldırıyı üstlenen olmamıştı.

Girne Belediyesi