Güzelyurt’ta sokak ortasında silahlar patladı

Güzelyurt’ta dün akşam saat 23:00 sıralarında sokak ortasında yaşanan olayda, tartışan iki grubun arasında silah ve bıçaklı kavga çıktığı bildirildi.

Güzelyurt’ta dün akşam saat 23:00 sıralarında, Ecevit Caddesi üzerinde, aralarında çıkan tartışma sonucu, N.V.(E-32), Y.T.(E-30) ve E.Ş.(E-23) bir taraf, T.Ö.T.(E-50), T.Ö.T.(E-43), D.T.(E-24) ve Ö.T.(E-18) diğer taraf olup kavga ettikleri sırada, N.V. tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu tabanca ile öldürmek kastıyla ateş etmek suretiyle T.Ö.T (E-50)’yi sol kasık kısmından, T.Ö.T.(E-43)’ü ise sol bacağından yaraladı.

Polis’ten verilen bilgiye göre, olay sırasında D.T.(E-24)’nin ise, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı korkutmak maksadıyla, etrafa gelişi güzel sallayıp olay yerinde bulunan M.İ.(E-26)’yi sağ kolundan hafif şekilde yaraladığını kaydetti.

Olay sonucu yaralanan T.Ö.T.(E-50) ile T.Ö.T.(E-43), kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından, Ortopedi Servisinde müşahede altına alındı. Mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan M.İ.(E-26) yapılan tedavisinin ardından tutuklandı. Diğer şahıslar aranırken, polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Gadara Medya’nın olaydan sonra bölgeden yaptığı yayın şöyle:

PGM/BRT

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi