Bengihan: Kasada para olmadığını söyleyenler, partizanca istihdamlara devam ediyor

Sendikaların başlattığı eylem süreci, bugün Maliye Bakanlığı önünde yapılan eylem ve açıklama ile devam etti.

TVPLUS

HABER MERKEZİ

“2011 sonrasında işe girenlerin maaşlarındaki iyileştirme konusunda yasal düzenlemelerin ve takvimlendirmenin yapılmadığı gerekçesiyle kamuda örgütlü 12 sendika Meclis ve Motorlu Araçlar Birimi’nde tam gün grev yapıyor.

Sendikalar Maliye Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Hür-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, 47/2010 sayılı yasadan kamuya giren personel ve emekçilerin karşı karşıya kaldığı durumla ilgili olarak Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Başbakanlıkta görüşmeler yaptıklarını hatırlattı.

BRT’nin aktardığına göre, Çalışma Bakanlığında yapılan son toplantıda uzlaşı sağlandığını ve bunun basın ile paylaşıldığını belirten Serdaroğlu, Başbakan’ın teknik çalışma için bir gün müsaade istediğini, ertesi gün de mutabakata varılan konuların sendikalar tarafından basın ile paylaşıldığını belirtti…

Serdaroğlu, ancak Başbakan’ın katıldığı bir programda tüm bunları inkar ettiğini ve “Çalışma Bakanlığının yaptığı açıklamalar beni bağlamaz” yönünde açıklama yaptığını belirterek, eleştirdi…

Başbakan ve bakanları birlikte açıklama yapmaya çağıran Serdaroğlu, sendikaların mücadeleden vazgeçmeyeceğini vurguladı.

“HASAN TAÇOY GÖREVDEN ALINDI!”
Dün başbakan ile görüşen KTAMS Başkanı Güven Benighan, Ünal Üstel’in, “Sizinle uzlaşıya varan Hasan Taçoy’u görevden aldım. Onu da görevden aldım. Benimle bu konuda görüşmedi. Taçoy uzlaşı konusunda benim fikrimi bile almadı. O yüzden onu da görevden aldım” dediğini söyledi.

Bengihan, Taçoy’un bakanlık görevinden mi alındığı soran Bangihan yanıt olarak, “Sendikalarla müzakere görevinden alındığını” öğrendiğini söyledi. Bengihan hükümet tarafından oynanan bir tiyatro izletildiklerini söylediği açıklamasında, “Bu ülkeyi yönetmek sorumluluk, ciddiyet, bilgi ve en önemlisi de aidiyet ister. Yurdunu sevme ister. Emekçiye değer vermek ister. Eksiklik budur. Bize para olmadığını söyleyenler, DP Kurultayı’nın ardından, yedi istihdam yaptılar. Kamuda sınav bekleyen binlerce genç insan varken, Fikri Bey bakanlığına kendi istediklerini partizanca alıyor” dedi.

Girne Belediyesi