Erdoğan: O Biden ben de Erdoğan

Erdoğan, "Biden ile görüşmeyi diler miydiniz" sorusuna, “O Biden ben de Erdoğan” diye yanıt verdi.

BM Genel Kurulu’nun yapıldığı binada yürürken Reuters muhabiri Hatice Pamuk’un sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biden ile görüşmeyi diler miydiniz?” sorusuna, “O Biden ben de Erdoğan” şeklinde ilginç bir yanıt verdi. Erdoğan, F-16’lar konusunda ise ABD’li senatörlerin ‘olumlu’ olduğunu söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin New York kentindeki Birleşmiş Milletler Genel Kurul’un gerçekleştiği binada beraberindeki heyetle yürürken, Reuters muhabiri Hümeyra Pamuk’un sorularını yanıtladı.

Erdoğan, “Biden ile görüşecek misiniz?” sorusuna, “Resepsiyonuna katılacağım” cevabını verdi.

Pamuk’un soruyu “Biden ile görüşmüş olmayı diler miydiniz?” şeklinde yeniden yönlendirmesi üzerine “Niye?” diyen Erdoğan, hemen ardından “O Biden ben de Erdoğan” gibi ilginç bir ifade kullandı.

Erdoğan, “Senatörlerle yaptığınız görüşmede F-16 konusunda nasıl bir izlenim edindiniz?” sorusuna ise “Olumlu konuştular” dedi. Pamuk’un “Onaylayacaklar mı, geçeceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna da “Evet” karşılığını verdi.

Öte yandan Erdoğan’ın kendisine soru sormak isteyen gazeteci Pamuk’a, yürürken sol eliyle ‘gel’ işareti yapması ve “Gel, ne diyeceksin, söyle” şeklinde seslenmesi dikkat çekti.

Bu anlara ilişkin görüntüleri gazeteci Michael Sercan Daventry paylaştı.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi