Gatriyaba izleyici ile buluşuyor

Zalihe Susuzlu Tiyatrosu'nun hazırladığı "Gatriyaba" isimli oyun DAÜ-SEN’in ana sponsorluğunda perdelerini açıyor.

DAÜ-SEN’in ana sponsorluğunda senaryosunu Mahmut Anayasa’nın yazdığı Gatriyaba isimli oyunu Zalihe Susuzlu Tiyatrosu olarak sahneye çıkıyor. Tiyatronun 4 aydır aralıksız çalıştığı Kıbrıs ağzı ile yazılmış olan iki perdelik komedi oyunu, Zalihe Susuzlu yönetiminde ve 12 kişilik bir ekip tarafından sahnelenecek.

Oyun, Kıbrıslı Türklerin günlük hayatından kesitleri, ailesel, siyasal, kültürel ve sosyal çatışmaları ironik bir şekilde mizah yolu ile irdelemekte ve bu yolla izleyiciye ayna tutmakta. Oyunda, Zalihe Susuzlu,Muhit Bilgehan,Tezer Oğuzkan,Ülfet Çoban, Sinem Kaşifoğlu, Eylem Akim, Ömer Çoban, Hüseyin Sencar, Sönmez Karakulle, Ercan Saymen rol alıyor. Işıkta Kemal Bilgehan, Efekte ise Kadircan Ercan yer alıyor.

Oyunun galası 30 Eylül Cuma gecesi saat 20.30’da YDÜ büyük salonda yapılacak, ardından turneye çıkacak.

Oyunun turne programı 30 Eylül Cuma akşamı YDÜ büyük salonda yapılacak gala ile başlayacak. Oyun, gala gecesinin ardından, 21 ve 22 Ekim tarihlerinde Çağlayan bölgesinde bulunan KTÖS Sahne’de Lefkoşa programına devam edecek. Lefkoşa programı sonrası Mağusa’ya gidecek olan tiyatro oyunu 7, 8, 10, 12, 14, 15, 17, 19 Ekim tarihlerinde Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde (KÜKOM) izleyicinin beğenisine sunulacak. İki perdelik komedi oyununun sonraki durağı, 5 Kasım Cumartesi akşamı Güzelyurt’ta ODTÜ Kalkanlı Kampüsü olacak. Turnenin son oyunu ise, 12 Kasım Cumartesi akşamı Girne’de GAÜ Spectrum Kültür ve Kongre Merkezi’nde olacak ve tüm oyunlar 20.30’da başlayacak. 05338247777 ve 05488618303 numaralı telefonlardan bilgi ve bilet alınabilecek.

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi