KTÖS’ten Çavuşoğlu’na: Bakanlık’ta 3 bin formaya ayıracak 1 milyon 620 bin TL bütçe var mı?

KTÖS Eğitim Sekreteri Süleyman Gelener, okulların eksiklerini sıralayarak Eğitim Bakanlığına yönelik, "3 bin forma almak için bütçe ayırabiliyorsanız, okullara da ayırabilirsiniz" dedi.

HABER MERKEZİ

KTÖS Eğitim Sekreteri Süleyman Gelener yaptığı yazılı açıklamada, Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun 3 bin forma alma kararını eleştirerek, “Eğitim Bakanlığı tarafından futbol için gösterilen duyarlılığın eğitim sistemimiz, öğrencilerimiz ve okullarımız için de gösterilmesini talep ediyoruz” dedi.

Gelener, alınacak formalar için Eğitim Bakanlığı’ndan 1 milyon 620 bin TL bütçe ayrıldığını ifade ederek, bu paranın eğitimdeki eksiklerin giderilmesine harcanması gerektiğini vurguladı.

Gelener açıklamasında şunları söyledi:

“Eğitim Bakanlığı yaz boyunca eğitimden tasarruf edeceğini söyleyerek öğretmen haklarını gündeme getirmiş ve öğretmen sayısını azaltmayı hedef olarak belirlemiştir. Geçtiğimiz gün Lefkoşa’da yapılan forma tanıtımında Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da bakanlık olarak 3000 tane forma alacaklarını ifade etmiştir.

Bakanlığın formalar için ayıracak 1 milyon 620 bin TL bütçesi var mıdır? Eğer ki forma almak için 1 milyon 620 bin TL ayrılabiliyorsa bununla birlikte;

  1. Bakanlığın ilkokullara sağlamadığı ve 270 TL olan İngilizce kitaplarından da 6000 tane alınıp okullara gönderilebilir.
  2. Bakanlığın bütçe vermediği 100 tane ilkokulumuza kültürel ve sportif faaliyetlerde kullanması için yıllık 16,200 TL bütçe verilebilir.
  3. Bakanlığın karşılamadığı, okullar arası düzenlenen spor müsabakalarına katılan okulların öğrenci taşımacılık ücretleri bir yıl boyunca karşılanabilir.

Sn. Çavuşoğlu, BRT ekranlarında “Biz, okullarımızın eksiklikleri ile ilgili bilgileri okul idaresinden alıyoruz. Basına yansıyan veya servis edilen konular bizim bilgimiz dışında olan konular değil” demişti. Yukarıdaki üç başlığında bilgisinde ve ‘ivedi’ olduğunu kabul ederek, Eğitim Bakanlığı tarafından futbol için gösterilen duyarlılığın eğitim sistemimiz, öğrencilerimiz ve okullarımız için de gösterilmesini talep ediyoruz.”

DAUSEN

Girne Belediyesi

Gönyeli Alayköy Belediyesi