Erhürman’dan Üstel’e davet: Madem öyle gelin istediğiniz TV programında iddialarınızı tartışalım!

"Çağrım açık: Madem ki bu süreci bu kadar iyi biliyorsunuz ve iyi niyetle sergilediğimiz yaklaşımların aslında kötü niyetli olduğunu iddia ediyorsunuz, gelin istediğiniz TV programında bu konuyu ayrıntılarıyla tartışalım. Süreci de, yasayı da! Ak koyun, kara koyun belli olsun! Var mısınız?!"

TVPLUS

HABER MERKEZİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, atanmış başbakan Ünal Üstel’i bu sabahki yayında ‘belediyeler reformu’ ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle tartışmak üzere televizyon programına davet etti.

Erhürman’ın konu ile ilgili paylaşımı şöyle:

“16 saatlik komite toplantısında belediyelerle ilgili yasa konusunda onlarca eleştiri yapmamıza karşın tek bir cümle söylemeyen, 18.5 saatlik Meclis toplantısında bir defa kürsüye çıkıp tek bir kelime konuşmayan Sn. Üstel, bugün bir TV programında bize de, bu “reform”dan rahatsız olan herkese de ağzına geleni söyledi.

Hem de süreçteki bütün iyi niyetli yaklaşımlarımızı çarpıtarak, onlarla ilgili “yanlış” bilgiler vererek… Hem de bildik teranelere sığınıp, yargıya giderek ülkeyi kaosa sokmaya çalıştığımızı, amacımızın “milli davaya zarar vermek” olduğunu iddia edecek kadar kendinden geçerek.

Burada, her söylediğine yanıt vermek elbette mümkün değil. Çağrım açık: Madem ki bu süreci bu kadar iyi biliyorsunuz ve iyi niyetle sergilediğimiz yaklaşımların aslında kötü niyetli olduğunu iddia ediyorsunuz, gelin istediğiniz TV programında bu konuyu ayrıntılarıyla tartışalım. Süreci de, yasayı da! Ak koyun, kara koyun belli olsun! Var mısınız?!”

Girne Belediyesi